vianu

Muzeul Civilizației Gumelnița în colaborare cu Teatrul „Tudor Vianu” Giurgiu, vă invită în data de 24 februarie, orele 18:00, la spectacolul de teatru „Comedia Adolescenței (Un băiat iubea o fată)” ce va avea loc în Sala Mare a Primăriei Municipiului Oltenița.

Intrarea va fi liberă în limita locurilor disponibile.

Pentru rezervări vă rugăm să sunați la numărul de telefon 0242 511 174 sau să ne scrieți pe adresa de e-mail Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea..

Va multumim,

afisbaragan

Muzeul Civilizației Gumelnița în colaborare cu Muzeul Dunării de Jos Călărași, Muzeul Municipal Călărași și Biblioteca Județeană „Alexandru Odobescu” Călărași, vă invită pe data de 15 februarie 2018, ora 11:00, la vernisajul expoziției „In Memoriam - Deportații în Bărăgan”. Evenimentul va avea loc la Turnul de Apă din Oltenița.

Vă mulțumim,

ZILELE CULTURII TURN copy 2

Cu ocazia Zilei Culturii Naționale, luni, 15 ianuarie 2018, Muzeul Civilizatiei Gumelnita va fi deschis, iar accesul în expoziții va fi gratuit. De asemenea, Turnul de Apă din Oltenița va fi deschis pentru vizitare unde vă așteaptă expoziția de pictură „Reverie” a artistei Maria Măncianu Bogatu.

Programul de vizitare este cuprins în intervalul orar 08:00 – 16:00.