afis paste3333

În spiritul Sfintelor Sărbători de Paşte, Muzeul „Civilizaţiei Gumelniţa”, în parteneriat cu Protoieria Olteniţa, organizează a XIII-a ediţie a expoziţiei de pictură şi ouă încondeiate, „Lumină din Lumina Învierii”. Vernisajul va avea loc în data de 11 aprilie ora 12:00 în sala mare a Muzeului.

La acest eveniment participă şcolile şi liceele din oraş şi din împrejurimi, continuând tradiţia expoziţiilor organizate de-a lungul timpului şi dând publicului nostru posibilitatea de a admira creaţiile tinerilor artişti. Vă invităm pe această cale să împărtăşiţi cu noi bucuria sărbătorilor şi credinţei.

drd. Theodor Zavalas
Manager

Muzeul Civilizatiei Gumelnita Oltenita
0727.845.536 / 0242.511.174

Bilete cu preţ redus (pentru pensionari, elevi şi copii): 2 lei.
Gratuit (studenți, masteranzi, doctoranzi în domeniul Istoriei, membrii ai rețelei Rețeaua Națională a Muzeelor din România)

Fotografiat 1 obiect: - Persoane fizice: 20 de lei - Persoane juridice: 100 de lei.
Ghidaj grupuri: - Grup 1 – 10 persoane: 20 de lei - Grup peste 10 persoane: 30 de lei