A1 1 th

În spiritul Sfintelor Sărbători de Paşte, Muzeul „Civilizaţiei Gumelniţa”, în parteneriat cu Protoieria Olteniţa, organizează a XII-a ediţie a expoziţiei de pictură şi ouă încondeiate, "Lumină din Lumina Învierii”. Vernisajul va avea loc în data de 27 aprilie ora 11:00 în sala mare a Muzeului.

La acest eveniment participă şcolile şi liceele din oraş şi din împrejurimi, continuînd tradiţia expoziţiilor organizate de-a lungul timpului şi dând publicului nostru posibilitatea de a admira creaţiile tinerilor artişti. Vă invităm pe această cale să împărtăşiţi cu noi bucuria sărbătorilor şi credinţei.

Olteniţa: expoziţia de pictură şi ouă încondeiate "Lumină din Lumina Învierii”, 27 aprilie 2016