Afis Pasti 2015 Lumina th

În spiritul Sfintelor Sărbători de Paşte, Muzeul Civilizaţiei Gumelniţa organizează a -XI a ediţie a expoziţiei de pictură şi ouă încondeiate ,,Lumină din lumina învierii" în parteneriat cu Protoieria Olteniţa şi Clubul Elevilor.
Vernisajul va avea loc în data de 6 aprilie ora 11:00 în sala mare a muzeului. La acest eveniment participă şcolile şi liceele din oraş şi împrejurimi, continuînd tradiţia expoziţiilor organizate de-a lungul timpului şi dând publicului nostru posibilitatea de a admira creaţiile tinerilor artişti.

Vă invităm pe această cale să împărtăşiţi cu noi bucuria sărbătorilor şi credinţei, în aşteptarea celei mai iubite zile a ortodoxiei, Înviere Domnului.

Olteniţa: expoziţia de pictură şi ouă încondeiate "Lumină din lumina învierii"