Acasa

Afis expo

Muzeul Civilizației Gumelnița în colaborare cu Muzeul Județean Buzău, Institutul de Arheologie „Vasile Pârvan” București, Muzeul Județean de Istorie și Arheologie Prahova, Muzeul Județean Teleorman, Institutul de Cercetări Eco-Muzeale „Gavrilă Simion”, Muzeul Brăilei „Carol I” și Muzeul Național al Carpaților Răsăriteni din Sfântu Gheorghe vă invită în data de 16 noiembrie, orele 13:30, la vernisajul expoziției temporare „Podoabe străvechi” ce va avea loc la Muzeul Județean Buzău.”